Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Advent na FrantiškuZobrazit a tisknout plakát

,
Vhodné pro rodiny s dětmi
Místo konání: Huť František
Na Kácku 218
Sázava
285 06

Srdečně Vás zveme do hutě František v Sázavě na akci s názvem Advent na Františku. Můžete si vyrobit originální dárek. Můžete těšit na tvůrčí dílny či trh řemeslných výrobků.

Advent na Františku dá zájemcům šanci vyrobit si originální vánoční dárek.

 

Vlastnoručně si vyrobit originální vánoční dárek budou moci návštěvníci Adventu na Františku, který 12. a 13. prosince pořádá Centrum sklářského umění huť František v Sázavě na Benešovsku. Nabídne tvůrčí dílny s různými sklářskými technikami, trh řemeslných výrobků i ochutnávku vánočního občerstvení. Nedělní program doplní floristická show Vánoční speciál do skla a čtení z románu Biomanžel s autogramiádou Michala Viewegha. Po oba dny bude huť otevřena od 10 do 18 hodin.

 

„Rozšířili jsme počet technik, které si zájemci budou moci vyzkoušet při tvůrčích dílnách. Budou zaměřeny na foukání skleněných koulí, tvarování květin z horkého skla, vitrografii (tisk vánočních přání ze skleněné desky) nebo pískování skleniček se zimními motivy. Novinkou bude zdobení skleněných vánočních ozdob. Pro děti jsme připravili korálkování a soutěž skřítka Kerblíka,“ řekla Martina Kulhavá, ředitelka společnosti CESTY SKLA o.p.s., která sázavské sklářské centrum provozuje. V huti nebudou chybět prodejní stánky s řemeslnými výrobky, včetně skleněných vánočních ozdob. Po oba dny bude připraveno také čerstvé cukroví, punč, svařené víno a další vánoční dobroty.

 

V neděli 13. prosince program doplní od 15 hodin floristická show Kláry Vavříkové nazvaná Vánoční speciál do skla. Floristka bude aranžovat květiny do skleněných objektů vyfouknutých přímo v sázavské huti. V 16 hodin pak mezi návštěvníky přijde spisovatel Michal Viewegh, aby jim přečetl ze své nové knihy Biomanžel.

 

Osud bývalé sklářské huti František zpečetilo vybudování nových provozů skláren a nových výrobních hal v Sázavě. Její význam klesal a pomalu chátrala. V roce 2010 byla zapsána na seznam kulturního dědictví ČR. Její záchranu si vzala za své Nadace Josefa Viewegha Sklářská huť František. Rekonstruovala ji nákladem přes 130 milionů korun s pomocí dotace z Integrovaného operačního programu a otevřela v ní Centrum sklářského umění. Nabízí vzdělávací programy pro školy, rezidenční a tvůrčí pobyty pro studenty, začínající umělce, odborníky i širokou veřejnost.

 

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

 

 

Kontakt pro další informace:

Martina Kulhavá, ředitelka společnosti CESTY SKLA, o.p.s.

tel.: 736 521 859, e-mail: kulhava@cestyskla.cz, www.cestyskla.cz

_DSC6069 kopie.jpg _DSC6290 kopie.jpg

Pořadatel

Termíny konání

Datum konáníHodina začátkuDoba trváníPoznámka
12.12. - 13.12.   10.00   od 10 do 18 hod.
vytvořilo Anawe