Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Křest nové knihy Václava Cílka Voda a krajinaZobrazit a tisknout plakát

,
Místo konání: Vodní dům
Hulice
257 63

Voda a krajina – tak zní název nové knihy Václava Cílka, Tomáše Justa, Zdeňky Sůvové a kolektivu, která bude slavnostně pokřtěna ve Vodním domě v Hulicích. Publikace s podtitulem „Kniha o životě s vodou a návratu k přirozené krajině“ vyšla koncem roku v nakladatelství Dokořán. Její kmotrou se stane hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, která je také autorkou předmluvy.

Kniha Voda a krajina je výpravným souborem textů o různých podobách vody v krajině a je doplněna atraktivními fotografiemi. Kolektiv odborníků soustředěných kolem geologa a spisovatele Václava Cílka se v ní detailně věnuje konkrétním místům, ležícím zejména ve středních Čechách, je však zřejmé, že její autoři mají zároveň zahraniční zkušenosti i znalost globálního kontextu. Kniha tak představuje návod, jak přistupovat k vodě v době očekávaných klimatických změn. Soustřeďuje se na téma zadržování vody v krajině a přirozených úprav říční krajiny.

„Všechny, kdo se chtějí o důležitém a nanejvýš aktuálním tématu vody v krajině dozvědět více, srdečně zvu v úterý 9. ledna v 15,30 hodin do Vodního domu na setkání s autory“, uvádí vedoucí Vodního domu Tereza Ptáčková. Kniha Voda a krajina je určená lidem, kterým voda začíná scházet i těm, kteří mají rádi řeky, ryby, ledňáčky a celou českou krajinu a ve Vodním domě bude možné si ji zakoupit buď přímo při křtu, nebo kdykoli potom každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin.

Cena: 0 Kč

Pořadatel

Termíny konání

Datum konáníHodina začátkuDoba trváníPoznámka
9.1.   15:30   1 hodina
vytvořilo Anawe