Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Mezinárodní den archeologieZobrazit a tisknout plakát

,
Vhodné pro rodiny s dětmi
Místo konání: Dům přírody Blaníku
Dům přírody Blaníku
Krasovice
25801

Muzeum Podblanicka, p. o. se letos poprvé připojilo k oslavám Mezinárodního dne archeologie (MDA), který v České republice proběhne již počtvrté, a to v sobotu 21. října. V rámci oslav MDA vás zve na komentovaný výstup na tajuplnou horu Velký Blaník.

Muzeum Podblanicka, p. o. se letos poprvé připojilo k oslavám Mezinárodního dne archeologie (MDA), který v České republice proběhne již počtvrté, a to v sobotu 21. října. V rámci oslav MDA vás zve na komentovaný výstup na tajuplnou horu Velký Blaník, která není jen oním bájným místem odpočinku rytířů svatého Václava, kteří nám mají pomoci v nouzi nejvyšší, ale především pravěkým, pozdně halštatským a patrně vrcholně středověkým hradem či hrádkem, vystavěným husity po dobytí panství louňovické kanonie. Samotnému výstupu bude předcházet přednáška o zdejší archeologii a Blaníku – pověstech a prozatím zjištěných skutečnostech, které se k němu váží. V případě nepříznivého počasí bude probíhat v Domě přírody Blaníku alternativní program v podobě zajímavých přednášek o místní archeologii s názornou ukázkou vybraných artefaktů.

Začátek: 11:00 u Domu přírody Blaníku (zde parkoviště)
Konec: cca v 16h (podle rychlosti výstupu), volný rozchod, možnost návratu s archeoložkami zpět k Domu přírody Blaníku

Vhodné pro aktivnější jedince všech věkových kategorií a rodiny s dětmi se schopností ujít členitější terén; nevhodné pro jedince s větším omezením pohybu a pro kočárky.

S sebou: dostatek pití, svačina, dobrá terénní obuv a oblečení i pro případ nepříznivého počasí, vytištěné materiály (zašleme na požádání e-mailem), vstupné na rozhlednu a případně peníze na občerstvení a drobnosti na rozhledně.

Kontakt na organizátorky (Soňa Hendrychová, Darina Vnoučková): e-mail: muzeum.archeolog@gmail.com, mobil: 734 445 654.

Těšíme se na vaši účast!

Pořadatel

Termíny konání

Datum konáníHodina začátkuDoba trváníPoznámka
21.10.   10   6
vytvořilo Anawe