Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Romantický víkendZobrazit a tisknout plakát

,
Místo konání: Kulturní dům Blaník
Komenského 22
Vlašim
25801

Srdečně Vás zveme na divadelní představení "Romantický víkend"

 

zdroj: http://www.adf.cz/?act=play&id=14

 

Poněkud znuděný manželský pár hledá vysvobození z věčného kruhu každodenních zklamání a nepříjmností.

Znamení: spěchá! A vysvobození přichází – nejromantičtější město na světě poskytuje možná poslední pomoc ve chvíli, kdy skomírající vztah dráždí fantazii leda tak ve věci úkladné vraždy partnera.

Největším strachem zamilovaných je, že se jednou probudí uvězněni v tiché domácnosti stereotypního a nezáživného manželství. To se stalo Alanovi a Bet – páru z Yorkshiru, žijícího v dobrovolném vězení nenaplňujícího svazku. Vstupují na scénu v županech, nešetří otrávenými pohledy a nebojí se dávat najevo znechucení jeden nad druhým i nad sebou samými. Nezaměstnaný Alan se izoluje v komoře, kde marně vzývá uměleckého ducha skrze malířské plátno. Bet prodává boty, tíží ji zmařené sny a nedostatek vzrušení v životě. Jedinou nadějí jsou pro ni soutěže v ženských časopisech, které ji nakonec nečekaně odmění vytouženým výletem do města lásky a umění. Paříž vítá frustrovaný manželský pár s otevřenou náručí.  

„Pokud máme jen jeden život, proč na sebe nejsme hodní?“

Vytržení z každodenní tíživé reality je umocněno pobytem v jiné zemi s odlišným jazykem i zvyky. Vznikají tak často komické situace, způsobené kulturním šokem a strachem (až paranoiou) ze všeho nového a cizího. Manželé se v jednu chvíli k sobě láskyplně vrací a hned v další zas odvrací. Neustále spolu soupeří v humorné přestřelce názorů. Jsou aktéři a zároveň vypravěči svého vlastního příběhu – se svými myšlenkami a pocity se svěřují divákům, jako by si vedli osobní záznam do deníku.

Nejedná se o přelomový námět, jsou tu jen dva ničím výjimeční lidé, životem vyčichlí a topící se ve vztahovém bludném kruhu. Přesto je to hra plná brilantních postřehů a komentářů, které udržují tempo a vtip od začátku do konce. Výborné obsazení Petry Špalkové a Jana Novotného jen podtrhuje celkový dojem.

 

Manželská rizika

Herci Petra Špalková jako Bet a Jan Novotný v roli jejího muže Alana nyní excelují na prknech Divadla Komedie v představení Romantický víkend. Znudění manželé, on navíc bez práce, vyhrají víkendový zájezd do Paříže. Náhle mají Bet a Alan před sebou zážitky, o nichž dosud mohli jen snít. Romantický výlet s sebou přináší naději, že se manželé v novém prostředí více sblíží, stejně jako riziko totálního krachu unaveného vztahu. Hra anglického autora Johna Godbera v překladu Pavla Dominika a režii Vojtěcha Štěpánka je vtipnou komedií s hořkou pravdou. V kombinaci se skvělým herectvím obou protagonistů naplňuje představení autorovo motto: "Pokud se nebudete smát, tak si aspoň popláčete"....

 

 

Pořadatel

Termíny konání

 
Datum konáníHodina začátkuPoznámka
23.9.   19:30

Otevírací doba

po-pá od 7:30 - 15:30 hod.

vytvořilo Anawe