Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Routa 2019Zobrazit a tisknout plakát

,
Vhodné pro rodiny s dětmi
Místo konání: Hrádek u Vlašimi
Ctiboř
Ctiboř
25801

3. červnový víkend na Hrádku bude patřit festivalu Routa

Montessori Vlašim z.s., ŘKF Hrádek a další dobrovolníci za podpory řady partnerů připravují 14. ročník multižánrového festivalu - Routa 2019. V úžasném prostředí poutního místa - na Hrádku u Vlašimi (obec Ctiboř), vyroste během 3. červnového víkendu již tradiční festivalový areál bez plotů a komerce. Věříme, že si to opět všichni malí i velcí v radosti užijí. Jste srdečně zváni! Program začíná ve 13 hod.

Děti i dospěláci se mohou těšit na:

  • hudební vystoupení – a to jak venkovní, tak chrámová v kostele Sv. Matouše, kde vystoupí postupně s hudbou k radosti i zamyšlení: smíšený pěvecký sbor Dech a duo Bellevue. Na pódiu před kostelem se bude hrát divadlo, dále vystoupí hudební skupina Náhodná setkání. Na louce u nové studánky si budete moci poslechnout skupiny: Bossfolk, Mateřská.com, Markéta a Lazarové, Jamchestra, Nazdárci. Novinkou letošního ročníku je vystoupení primárně pro děti v podání 3 tátů – skupina Bombarďák.
  • Dobrá zpráva pro rodiče milující hudbu - nedaleko pódia u studánky vznikne letos prvně dětský koutek. Jeho součástí budou i tvořivé dílničky a prostor k hrám. Opět proběhne společné bubnování na 60 bubnů, budete moci shlédnout taneční vystoupení např. v podání souboru Eufonie – Euforie nebo dětského folklorního souboru Vonička.
  • Další aktivity jako obří pískoviště, polní kuchyně, obchůdek, prádelna a pod. budou tak jako loni připraveny na třech loukách Aktiv parku nedaleko :-) Samozřejmě si budete moci ozkoušet i připravené workshopy (Veselé zoubky, Ninja kids atd.). Letos k nám se svou technikou zavítají také hasiči, takže bude připravené nejen posezení v traktůrcích, relax centru, pod stanem, v bývalé škole, ale i hasičském autě.
  • Na několika místech si budete moci prohlédnout výstavy – včetně jedné vzpomínkové k výročí 30 let od Sametové revoluce.  Možná Vás zaujmou projekty dětí z Montessori Vlašim nebo díla regionálních umělců.
  • Vychutnat si budete moci nejen připravené dobroty (v kavárně, pivárně, vinárně, čajovně, stejkárně či plackárně), ale také tzv. Dařiště: „DARUJ, CO NEPOTŘEBUJEŠ, PŘIJMI, CO JE TI PROSPĚŠNÉ.“ Krásné oblečení, drobné dekorační předměty, zachovalé knihy, hračky, recepty a jiné a jiné radosti bude možné po celou dobu festivalu volně dávat a přijímat v prostoru Dařiště u čajovny Pod moruší. Zbytek poputuje na charitu.

Stanování i parkování bude opět bezplatné. Vstupné zůstává dobrovolné, mělo by však pomoci pokrýt náklady festivalu. Více informací na: www.routafest.cz

Pořadatel

Spolkový dům Sourozenců Roškotových
Palackého náměstí 65
Vlašim
25801
WWW: http://www.spolkovydum.cz
Telefon: 737505605
Nadcházející akce Proběhlé akce

Termíny konání

 
Datum konáníHodina začátkuPoznámka
15.6.   13:00
vytvořilo Anawe