Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Den otevřených dveří ve Vodním domě a Včelím světěZobrazit a tisknout plakát

,,
Vhodné pro rodiny s dětmi
Místo konání: Vodní dům
Hulice
257 63


Zajímá vás, jaké všechny tváře má voda? Jak vypadá svět pod hladinou? Chcete vědět, jak se včely dorozumívají? Kolik kilometrů nalétají k nasbírání jednoho kilogramu medu?
Pokud ano, přijměte naše pozvání na Den otevřených dveří ve Vodním domě a Včelím světě, kde se toto a ještě mnohem více dozvíte.

Vodním dům je návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Najdete v něm moderní expozici, která atraktivní formou seznámí vás i vaše děti se dvěma tvářemi vody.

Včelí svět tvoří unikátní expozice, která představuje hravým způsobem život včelstva

Zajímavé prohlídky:
Věděli jste, že vodní nádrž Švihov na přehradě Želivka zásobuje vodou Prahu a téměř celé Střední Čechy? Zajímá vás, jak funguje?  Přijďte se podívat do Vodního domu, kde v 11:30 a ve 13:00 vystoupí  zástupce Povodí Vltavy s. p., který vás seznámí s fungování přehrady a zodpoví jejich dotazy. Zároveň budou ve Vodním domě k dispozici videa z úpravny vody a z hráze, která Vám umožní podívat se na hráz a do úpravny alespoň virtuálně.

Ve Včelím světě na vás čekají prohlídky expozice a  dvě speciální komentované prohlídky úlů pod vedením včelařských odborníků. Pro milovníky architektury je připravena komentovaná prohlídky Včelího světa pod vedením architekta Jiřího Poláčka.

Registrace na prohlídky probíhají pomocí formuláře na dotaceeu.cz/vodnidum.
Do vnitřních prostor je možné vstoupit pouze s nasazenou rouškou. Pokud můžete, prosím, doneste si vlastní roušku

Aktivity pro děti i dospělé: 
U Vodního domu můžete rýžovat zlato přímo se skutečným zlatokopem nebo si vyzkoušet broušení hadců. Budete se moci zapojit  do tvořivé dílničky čtecích dědečků a babiček organizace Mezi námi, o. p. s. Zjistíte více o vodním díle Švihov přímo od zástupců Povodí Vltavy s. p.  Záchranná stanice pro živočichy vám ukáže, jak se vypouští uzdravené zvíře zpět do volné přírody.  Podblanické ekocentrum si pro vás připravilo řadu pokusů a aktivit. A kdo vám poví více o Domu přírody a národním geoparku? Nikdo jiný než Blanický rytíř.

Ve Včelím světě budou pro návštěvníky nachystané dílničky – výroba svíček z medu nebo mořské soli. Po celý den bude fungovat vědecký včelařský koutek s různými aktivitami, které všem návštěvníkům přiblíží život včel. Pro milovníky sladkého budou připraveny ochutnávky medu. Nejen začínající včelaři budou moci využít včelařskou poradnu.

Vystoupení:
Děti se mohou těšit například na vystoupení Divadla Pampeliška. Odpoledne všem zpestří kapela Re-flex group.

Pro více informací nebo při problémech s registrací kontaktujte Mgr. Annemarie Volinovou (tel.: 730 163 079, e-mail: annemarie.volinova@mmr.cz).

_S4B0897.JPG _S4B0969.JPG _S4B3146 zr.jpg VD_dron.png foto_dron_-__prava_AND_Tomáš Malý.jpg

Pořadatel

Vodní dům

Hulice
257 63
WWW: http://www.vodni-dum.cz/
Telefon: 775 068 884, 317 845 169, 317 845 965
Nadcházející akce Proběhlé akce

Termíny konání

 
Datum konáníHodina začátkuPoznámka
19.9.   10:00
vytvořilo Anawe