Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Festival historických řemesel na hradě ŠelmberkZobrazit a tisknout plakát

Místo konání: Centrum Šelmberk
Běleč 3
Hrad Šelmberk, Mladá Vožice
391 43

Dovolujeme si Vás pozvat na letošní X. jubilejní ročník Festivalu historických řemesel na hradě Šelmberk, který proběhne ve dnech 23. a 24. května v areálu hradu a Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk. 

 

Denní program po oba dny bude probíhat od 10 do 17 hodin a sobotní večerní hudební program od 21 hodin. 

 

V rámci této dvoudenní naučně zábavné akce budete mít možnost zhlédnout na 20 jedinečných živých ukázek historických řemesel z období od 13. do 18. století, s možností se interaktivně zapojit do vybraných výrobních postupů a procesů. Na vlastní kůži poznáte nejen historii, ale také vlastnosti materiálů všeho druhu, stovky kusů nářadí a vybavení rozličných dílen, odění a zvyky jednotlivých řemeslníků.

 

V průběhu akce Vás budou doprovázet hudební a divadelní vystoupení umělců na hlavní scéně i v ostatních prostorách areálu. Ve specializovaném obchůdku si budete moci zakoupit origináln&iacut e; výrobky účinkujících řemeslníků, odbornou řemeslnou literaturu, pomůcky a nářadí.

 

Výtěžek z akce je tradičně určen k provozu a rozvoji Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk.

Těšíme se na setkání.

Hlavní program:

Historická řemesla: kovář, hrnčíř, přadleny, písaři, tesaři, brníř, pekař, papírník, pivovarník, zahradníci, včelaři, soustružníci, lukař, sedlář, kuchaři, krejčí, platnéř, bednář, pasíř, zedníci štukatéři a další...

 

Návštěvníci se mohou interaktivně zapojit do jednotlivých aktivit s možností získat pamětní listinu a další ceny v rámci slosování.

 

Doprovodný program:

Divadlo Studna, sokolníci Teir, kat Hermann von Müschwerk , Muzika Dei Gratia, Císařský regiment, Lazebna, Čajovna Čajchan

Večerní sobotní hudební program:

Muzika Dei Gratia, rockový koncert skupiny L.T.A.


Více informací na www.centrumselmberk.cz

Pořadatel

Centrum Šelmberk

Termíny konání

Datum konáníHodina začátkuDoba trváníPoznámka
23.5. - 24.4.   10.00   do 17 hodin   sobotní večerní program od 21. hodin
vytvořilo Anawe