Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Mezinárodní dny pasivních domůZobrazit a tisknout plakát

,
Místo konání: Centrum pasivních domů
Ratměřice 117
Ratměřice
25703

Zveme Vás na Mezinárodní dny pasivních domů, které organizuje Centrum pasivních domů. Přijďte se podívat, jak vypadají, jak se staví a hlavně, jak se v nich žije.

 

Dny pasivních domů jsou mezinárodní akcí, kterou před jedenáct i lety odstartoval Passivhaus Institut z Darmstadtu. Dnes jsou do ní zapojeny stovky pasivních domů po celém světě, od Nového Zélandu až po severní Ameriku. Základní filozofie akce zůstává ve všech zemích stejná – ukázat návštěvníkům fungování pasivních domů na základě konkrétních zkušeností a neformálním způsobem jim ukázat, jak se v energeticky úsporných domech žije.

 

Pasivní domy můžete navštívit 13. - 15. listopadu.

 

ABateliér se opět připojuje k pozvání na návštěvu do otevřených pasivních domů dokončených nebo rozestavěných. Zkušenost předchozích let ukazuje, že to je nejpřímější cesta ukázat, JAK SE V PD ŽIJE a jaké cesty k nim vedou. Okolo pasivních domů se šíří řada falešných představ, předsudků, pověr i pomluv, které se těžko vyvracejí, když si je nelze přímo ověřit u zdrojů, tj. u uživatelů. Proto je zde možnost jednou ročně využít velkorysé nabídky těch, kteří již vědí, co znamená život v pasivním domě, a za jejich ochotu jim patří velký dík. Aleš Brotánek bude osobně přítomen na čtyřech realizacích spolu s jejich majiteli, kteří jsou všichni velmi otevření své zkušenosti sdílet.

 

V pátek 13. 11. začínáme ve Středočeském kraji na rozestavěném RD v Chodouni, který je v ideální fázi rozestavěnosti-ještě je dobře vidět do tajů realizace včetně vyzrávajících hliněných omítek, které se podílejí na příjemném vnitřním prostředí s tepelnou stabilitou dřevostavby, jaká bývá jen u domů z masivních cihel. Osobní výpověď investorky tohoto domu je v příloze pozvánky.

 

V sobotu 14. 11. ráno budeme pokračovat v Západočeském kraji na RD v Uňěticích, který nabízí již 5let zkušenost í s užíváním.

 

Následující dva RD budou opět ve Sředočeském kraji. RD v Jablonné je téměř rok užívaný, velmi racionálně a úsporně řešený i realizovaný s vytápěním tepelným čerpadlem. RD v Ratměřicích patří k domům, kde při výstavbě byla použita řada obnovitelných materiálů a jako tepelná izolace slámové balíky. Je to první realizace ABateliéru, kde solární ohřev teplé vody zajišťují fotovoltaické kolektory.

 

Tři z těchto čtyř domů patří k těm PD, které jsou připraveny k přerodu na tzv. téměř nulové a tedy do jisté míry vytyčují cestu k nezávislosti. Další pasivní domy navržené ABateliérem a letos přístupné bez přítomnosti autora Aleše Brotánka budou dva RD a bytový dům pro seniory.

 

Více informací o akci, o Centru pasivních domů či o jednotlivých domech naleznete ZDE

 

Kontakt:

 

 

12190005_1267781073247620_3363118764439806816_n.jpg PD.jpg

Pořadatel

Termíny konání

 
Datum konáníPoznámka
13.11. - 15.11.
vytvořilo Anawe