Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Right News Music GardenZobrazit a tisknout plakát

,
Vhodné pro rodiny s dětmi
Místo konání: Zámek Louňovice pod Blaníkem
Zámek 1
Louňovice pod Blaníkem
257 06

Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již desátým rokem, a sice 9. až 10. srpna 2019 v Louňovicích pod Blaníkem.

Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již desátým rokem, a sice 9. až 10. srpna 2019 v Louňovicích pod Blaníkem. Dějištěm festivalu je již tradičně zahrada renesančního zámku, Louňovice č. p. 1. Předešlé čtyři ročníky již zahrnovaly páteční DUBový večer – hustě zahřívací kolo pro všechny, kdo se v pátek utrhnou z práce. Povedlo se, a proto i letos přijeďte už v pátek!
V tomto roce se uskuteční jubilejní ročník, a tak jsme se rozhodli pojmout jej nějak speciálně – a vymysleli jsme unikátní „ženskou edici“.

Program
Letošní line-up je opět sestavený z českých reggae kapel (sobota), nicméně v každé musí figurovat alespoň jedna žena. Páteční párty zase budou kralovat DJky a systémy s holkama.

PÁTEK 9. 8. 2019:
V DUBový pátek rozproudí atmosféru DJka Koudelka se svou womens‘power selekcí, vzápětí nás rozhoupe DJka Dasha Fyah, po ní DJka Moravanka a posléze selektorka JAYAH z Raggaultras Soundsystemu, a uslyšíte taky selektorku Lioness Ivu.


SOBOTA 10. 8. 2019:
Jelikož máme letos to jubileum, rozhodli jsme pozvat někoho se skutečně zvučným jménem. Někoho, kdo by zapadl do ženské koncepce. Ovšem současně tato kytarová legenda obsadila každoroční post mimožánru. Ale to nevadí, přijeďte třebas jen na ni stejně. Bude to magie, protože letos na RNMG vystoupí Dagmar Voňková.
Kromě „Dáši“ vystoupí v sobotu věHLASné YELLOW SISTERS. Nechme se překvapit, jaký repertoár si připraví – zda zazní oblíbené hity pro nejmenší posluchače, či zda nás „sestry“ zasáhnou svou ezoterickou ženskou message.
Další peckou budou bezesporu Reggay ze Zlína se zpěvačkou, která si říká Ada Barbu, pochází z Rumunska a vnáší do už tak hodně energického projevu další rozměr.
Další slavné ženské jméno zní Alžběta Kolečkářová, která se od svých televizních soutěžních začátků vypracovala na originální interpretku s kytarou a looperem – zvědavost nám nedá spát!
Návrat na stage RNMG slaví letos ExTBand, posílen další ženou, jíž je klávesistka Misha Shmak. Rovněž Rising Spirits vyslali své posly, respektive ambasadorku Asheemu s kytaristou Lukem a bubeníkem Bobem.

V sobotu pak program uzavře dj Oneheartman a uskupení Energy of Dub.

Doprovodný program
Na místě bude lokální čajovna „Pod moruší“, která má základnu v Benešově a kromě čajů bude nabízet také kávu a drobné občerstvení k čaji a kávě a současně poslouží jako infostánek Right News. Stejně jako vloni zde bude možné podpořit festival zakoupením originální čajové keramiky Tomáše Jambora, autorských tisků a plakátů od koudelky, BIO konopné a propolisové masti atp.
Kromě této podpory proběhne i letos dražba originál obrazu od koudelky, jehož reprodukce bude ještě před festivalem zveřejněna na webu http://rightnews.cz/.
Osvědčilo se loutkové divadlo pro děti v podání Rodinného divadla, takže letos přijede zas. Dále bude probíhat na nádvoří „Roztančený bazárek“ doplněný vtipnou módní přehlídkou jako v minulých letech. Výtěžek z přehlídky poputuje na podporu festivalu.

Na festivalu se také můžete naučit vyrobit své vlastní boty ve workshopu Pokorné Bosobotky a těšíme se i na ranní jogu pro ženy a děti s Vendy Tichotovou a později (16.30) na workshop pletení copánkových účesů.

BUCHTOVÝ a KOLÁČOVÝ crowdfunding
Po loňském „zeleninovém crowdfundingu“ je zde letos „buchtový a koláčový“. Slibujeme si od něj komunitní finanční podporu festivalu. Chcete se připojit a podpořit festival nad rámec běžného vstupného? Stačí upéci koláč, buchtu, bábovku nebo třeba perník a přivézt klidně v pekáči (vrátíme!) na festival. Na čajovně buchtu rozkrájíme a prodáme s drobným, leč nezanedbatelným ziskem. Nechceme se obohatit, ale nechceme na festivalu prodělat, a tohle je cesta – cesta komunitního financování „out of babylon“.

Parkování a kemp
Parkování je zdarma před zámkem nebo jinde v obci. Kempování je zdarma u koupaliště. Koupaliště – přírodní a krásně čisté, napájené řekou Blanicí – je vzdálené asi 5 minut chůze od zahrady zámku; povedou k němu šipky/fáborky. Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem - ideální program na dopolední výlet.
Celý areál je bezbariérový.

Vstupné
320,- / předprodej na oba dny
320,- / sobota (pouze) na místě
290,- / pátek (pouze) na místě
420,- / oba dny na místě

Předprodej běží na webu festivalu: http://rightnews.cz/tickets

Pořadatel

Geopark Kraj blanických rytířů
Pláteníkova 264
Vlašim
25801
WWW: http://www.blanicti-rytiri.cz/
Telefon: 317 845 169
Nadcházející akce Proběhlé akce

Termíny konání

 
Datum konáníPoznámka
9.8. - 10.8.
vytvořilo Anawe