Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Voňavá sobota: Semínko základ zahradyZobrazit a tisknout plakát

,
Místo konání: ParaZOO
Pláteníkova 264
Vlašim
25801

Seznamte se blíže s fenoménem "semínkování. Sázej, sklízej, sdílej v Podblanickém ekocentru.

V sobotu 14. 9. budou v paraZOO šustit sáčky se semínky. V rámci akce Voňavá sobota bude slavnostně zahájena Semínkovna v Podblanickém ekocentru. Dopoledne si děti vyrobí semínkové bomby a ozdoby ze semen. Ve 12:30 se návštěvníci na komentované prohlídce dozví, v čem jsou prospěšná semena pro živočichy a odpoledne už se budeme věnovat výhradně Semíkovně a využití semen pod taktovkou Elišky Kuťákové a Šárky Michálkové. Celou akci uzavře promítání filmu Ohrožená semínka.

 

Podblanické ekocentrum se zapojuje do komunitního programu Semínkovna. Funguje na principu sdílení osiva mezi jednotlivými pěstiteli. Více se zájemci dozví na zářijové Voňavé sobotě, která se koná 14. září. Slavnostní zahájení Semínkovny proběhne ve 13:30 hodin, ale již dopoledne budou moct děti či dospělí tvořit ze semínek výrobky, zúčastnit se komentované prohlídky paraZOO od 12:30 hod., a také ochutnávat různé druhy koření a semen a čaje z nich.

Od 14:00 do 16:00 hodin povede Šárka Michálková z Arboreta Iris přednášku a praktický workshop. Semínkové povídání zakončí film „Ohrožená semínka“ o jedné ze semenných bank, která střeží rostlinná semena před globálními krizemi.

 

Semínkovna Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim

Semínkovny jsou místa pro svobodné sdílení osiva mezi zahradníky. Osivo zde můžete hned vyměňovat za jiné – nebo si ho třeba půjčit, zasít, hýčkat rostlinky a po skončení sezóny zase trochu nově sklizených semen vrátit Semínkovně. Vyměňovat je možné zeleninu, bylinky, okrasné letničky či trvalky, zkrátka cokoliv. Pozor na F1 křížence nebo invazní rostliny, ty v Semínkovně jako jediné nechceme.

A že se vám ten nápad líbí? Tak se k nám přidejte na samém začátku a pomozte nám Semínkovnu založit! Sklízejte už teď přebytky semínek a přineste nám je 14. září na Voňavou sobotu do Podblanického ekocentra. Třeba už rovnou nějaké osivo vyměníte 😊

Pořadatel

ParaZOO
Pláteníkova 264
Vlašim
25801
WWW: http://www.parazoo.cz/
Telefon: 317 845 169, 317 845 965
Nadcházející akce Proběhlé akce

Termíny konání

Datum konáníHodina začátkuDoba trváníPoznámka
14.9.   9:00   17:00
vytvořilo Anawe