Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Výroba horkých koulí a skleněných květinZobrazit a tisknout plakát

,
Místo konání: Centrum sklářského umění
Na Kácku 218
Sázava
285 06

Srdečně Vás zveme do centra sklářského umění v Sázavě na výrobu horkých koulí a křehkých květin.

 

Vyfouknout si vlastnoručně horkou kouli nebo vytvarovat skleněnou květinu budou moci od 2. do 17. prosince návštěvníci Centra sklářského umění v huti František v Sázavě. Práci skláře si tu mohou vyzkoušet pod dohledem zkušených mistrů sklářského řemesla. V autentickém prostředí huti navíc kromě fascinujícího procesu výroby uvidí i magickou krásu autorského skla v kolekci skleněných plastik.

 

Díky nevšední příležitosti se zájemci stanou na okamžik sklářem, pod jehož rukama se žhavá hmota mění v umělecké dílo. „Horkou kouli i květinu doporučujeme objednávat předem – může se stát, že bude v daný den plno a návštěvník, který se neobjedná, pak nemusí mít možnost či prostor foukat, nebo si na ně bude muset počkat,“ uvedla Martina Kulhavá, ředitelka společnosti CESTY SKLA o.p.s., která sázavské sklářské centrum provozuje. Výroba horké koule nebo květiny netrvá déle než 20 minut, k vyzvednutí pak budou po vychladnutí (do dvou dnů), nebo si je zájemce bude moci nechat poslat.

                     

Centrum sklářského umění v huti František je otevřeno od úterý do soboty mezi 10:00 a 16:00 hodinou. Kontakt pro objednání a více informací zájemci získají na tel.: +420 327 321 809 nebo emailu recepce@cestyskla.cz.

 

Bývalou sklářskou huť František postavil v roce 1882 Josef Kavalier a dal jí jméno po svém otci. Po vybudování nových provozů skláren a nových výrobních hal v Sázavě ale její význam klesal a pomalu chátrala. V roce 2010 byla zapsána na seznam kulturního dědictví ČR. Její záchranu si vzala za své Nadace Josefa Viewegha Sklářská huť František. Rekonstruovala ji nákladem přes 130 milionů korun s pomocí dotace z Integrovaného operačního programu a otevřela v ní Centrum sklářského umění. Je v něm k vidění mimo jiné část unikátní sbírky moderního skla vytvořené sklářskými výtvarníky na Mezinárodních sklářských sympoziích IGS v Novém Boru v letech 1982 až 2006. Centrum nabízí vzdělávací programy pro školy, rezidenční a tvůrčí pobyty pro studenty, začínající umělce, odborníky i širokou veřejnost.

 

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

 

Kontakt pro další informace:
Martina Kulhavá, ředitelka společnosti CESTY SKLA, o.p.s.
tel.: 736 521 859, e-mail: kulhava@cestyskla.cz, www.cestyskla.cz

 

_DSC6189 kopie.jpg _DSC7729 kopie.jpg _DSC7776 kopie.jpg _DSC7791 kopie.jpg _DSC7979 kopie.jpg

Pořadatel

Termíny konání

Datum konáníHodina začátkuDoba trváníPoznámka
2.12. - 17.12.   10:00   do 16 hodin   úterý až sobota
vytvořilo Anawe