Top07
Top06
Top05
Top04
Top03
Top02
Top01

Zdivočelá paraZOOZobrazit a tisknout plakát

,
Vhodné pro rodiny s dětmi
Místo konání: ParaZOO
Pláteníkova 264
Vlašim
25801

Zveme Vás do naší Zdivočelé paraZOO.

 

A na co se můžete těšit?

  • jarní tvořivé dílny pro malé divochy
  • komentované prohlídky paraZOO (od 11:00 a 13:00)
  • prezentace projektu Česká divočina
  • filmová projekce na téma velké šelmy
  • ochutnávka regionálních produktů

Akce se koná v soboru 3. března 2018 od 9 do 16 hodin.

Všichni jste srdečně zváni.

 

Zdivočelá paraZOO je název slavnosti pro malé i velké návštěvníky paraZOO, která již více než pět let sídlí v zahradě Podblanického ekocentra Českého svazu ochránců přírody v centru Vlašimi. Akce plná tvořivých dílen, komentovaných prohlídek či ochutnávek regionálních produktů se koná v sobotu 3. března od 9 do 16 hodin.

 

„Tato slavnost se u nás uskuteční poprvé. Začali jsme spolupracovat s projektem Česká divočina a letos se budeme tématu šelem věnovat po celou sezónu. Tato akce tedy toto téma otevírá,“ uvedla vedoucí paraZOO Alena Konvalinová.

     Pro děti jsou připravené tématické workshopy, malování šelmiček na obličej nebo komentované prohlídky. „Během nich představíme naše nové šelmí druhy v paraZOO – tedy lišku Elišku a divoké kočky. I když ty jsou zatím hodně plaché, takže je návštěvníci pravděpodobně ještě neuvidí,“ dodala Alena Konvalinová.

     Na návštěvníky čeká promítání filmu Causa Carnivora nebo ochutnávky regionálních produktů především od držitelů značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. A také tři dílny, v první si budou moci zájemci vytvářet stopy šelem pomocí barevného písku, ve druhé si vyrobí prstového maňáska a ve třetí vybarví zvířátko z překližky.

     Touto slavností bude zároveň zahájena nová sezóna. „Od prosince do února jsme měli pro veřejnost zavřeno, vyjma 25. prosince, kdy se zde konaly tradiční Vánoce se zvířátky. Návštěvníci přinášeli různé dobroty a dárky pro naše živočichy, za což jim moc děkujeme. Ti, kteří se do paraZOO nedostanou, a přesto by ji chtěli podpořit, tak mohou zvířátkům pořídit dobroty prostřednictvím našeho e-shopu,“ poznamenala vedoucí.

    A na jaké novinky se mohou návštěvníci těšit? „Rádi bychom od května realizovali pravidelné víkendové komentované prohlídky bez nutnosti předem se objednat. Více také rozvíjíme téma prevence zraňování živočichů prostřednictvím nových prvků a těšíme se na Velikonoce, Hmyzí festival nebo Pochod s veverkou Čiperkou,“ uzavřela Alena Konvalinová s tím, že v březnu je paraZOO otevřeno každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin.

 

parazoo.jpg DSCN1796.JPG DSCN7732.JPG zdivočelá parazoo program.jpg

Pořadatel

Termíny konání

 
Datum konáníHodina začátkuPoznámka
3.3.   9:00   od 9 do 11 hod.
vytvořilo Anawe